Hodnocení a poděkování: SILESIA CUP 2022 je minulostí

Poslední srpnový víkend proběhl v kravařské Buly aréně pod záštitou náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. et Mgr. Lukáše Curyla 9. ročník mezinárodního turnaje SILESIA CUP 2022, kterého se zúčastnilo 20 družstev z pěti různých zemí (celkem 220 dětí).

Zahájení proběhlo za účasti senátora Mgr. Herberta Pavery, československé legendy Antonína Panenky, prezidenta Českého svazu ledního hokeje Aloise Hadamczika a Mgr. Romana Podzemného.  Na malé fotbalisty poté čekal maratón 140 utkání. První den proběhly boje ve skupinách, během kterých každé družstvo odehrálo 9 utkání po 15 minutách.  Druhý den se skupiny rozdělily na prvních pět z každé a opačně, kde potom každý hrál 5 utkání po 20 minutách. Až poslední kolo turnaje rozhodlo o konečném vítězi, kterým se stalo družstvo Baníku Ostrava.

Turnaj navštívili také další osobnosti, a to mistr světa a olympijský medailista v letech na lyžích Jaroslav Sakala, zástupce čistého fotbalu Lukáš Říha, hráči SFC Opava Denis Kramář a Samuel Šigut. 

Nejlepším brankářem turnaje se stal Jakub Kotvas (Zaglebie Lubin), cenu Antonína Panenky pak získala Jana Fojtová (Fotbal Vratimov), nejlepším hráčem byl vyhlášen Damian Kaštovský (FC Baník Ostrava), střelce turnaje si vystřílel Adam Vávra (Sigma Olomouc) a cenu Fair Play obdrželo družstvo Lufcheta Sofia. Všem oceněným ceny předali  Bc. Roman Tománek (zástupce euroregionu Silesia),  Mgr. et Mgr. Lukáš Curylo (náměstek hejtmana),  Jaroslav  Kolínek (sportovní manager SFC) a spisovatel Petr Čermák. 

Děti se s celým turnajovým průběhem vypořádaly na jedničku. Po celou dobu měly k dispozici pití, ovoce a další občerstvení. Také počasí nám až na déšť v závěru turnaje přálo.

Chtěli bychom poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci, rozhodčím, zapisovatelům, personálu Buly arény, trenérům, rodičům, ambasadorům, hostům a hlavně všem sponzorům – partnerům, kteří se na této akci podíleli. Pevně věříme, že nám zachovají přízeň i v dalších ročnících.

Jubilejní desátý ročník, který se nejspíše uskuteční pro kategorii 2014, plánujeme v termínu 26. – 27. 8. 2023.

Děkují Andreas Drastík, Tomáš Marek, Emil Kříž  – organizátoři.

Realizováno v rámci projektu „SILESIA CUP 2022“, reg. č. CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_013/0003094, který byl spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj z Programu INTERREG V-A Česká republika – Polsko prostřednictvím Fondu mikroprojektů 2014-2020 v Euroregionu Silesia.

Konečné umístění:

1 – FC Baník Ostrava
2 – Zaglebie Lubin – Polsko
3 – Sigma Olomouc
4 – Zaglebie Sosnowiec – Polsko
5 – Illés Akadémia Szombathely – Maďarsko
6 – ŠK Slovan Bratislava – Slovensko
7 – Sleza Wroclaw – Polsko
8 –AS Trenčín – Slovensko
9 – MFK Kravaře
10 – Lufcheta Sofia – Bulharsko
11 –SFC Opava
12 – MŠK Žilina – Slovensko
13 – Polonya Nysa – Polsko
14 – Gorki Slaske – Polsko
15 – Liptovský Mikuláš – Slovensko
16 – Valašská fotbalová akadémie
17 –KS Unia Raciborz – Polsko
18 – FK Krnov
19 – FC Vratimov
20 – Závažná Poruba – Slovensko