Moravskoslezský Cup U9 se povedl, pátý ročník ovládla Sparta

5. ročník mezinárodního turnaje Moravskoslezský CUP U 9 pod záštitou náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. et Mgr. Lukáše Curyla a Mgr. Moniky Brzeskové se uskutečnil v kravařské Buly Aréně ve dnech 26. – 27. srpna 2017.

Zahájení proběhlo za účasti náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. Stanislava Folwarczného, místostarosty města Kravař Ing. Andreas Hahna a zástupce sponzora Metrostavu Ing. Marka Veselého.

Na malé fotbalisty čekal maratón 140 utkání. První den proběhly boje ve skupinách, každé družstvo odehrálo 9 utkání po 15 minutách, do druhého dne se skupiny rozdělily na prvních pět z každé skupiny a opačně, kde každý hrál 5 utkání po 20 minutách.

Ambasadory turnaje byli jako každý rok Alois Hadamczik, Zdeněk Pospěch, Libor Kozák a Jan Nezmar.

Na samotné ukončení se dostavil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. et Mgr. Lukáš Curylo, který zahájil spolu se starostkou Kravař Monikou Brzeskovou a organizátorem Andreasem Drastíkem utkání mezi pražskou Spartou a Sigmou Olomouc.

Komentář hlavního organizátora akce Andrease Drastíka:

„Jsem velice rád, že se tento turnaj obešel bez vážnějšího zranění, děti se vypořádaly na jedničku s extrémními teplotami. V průběhu celého turnaje jsme měli nachystáno ovoce, pitný režim, jídlo a pro zpestření turnaje X-box hry společnosti Silesian Gaming Team, atrakce od společnosti E.ON a běžecký pás firmy inSPORTline.

V průběhu turnaje jsme prodávali voňavé visačky a sportovní knihy od PhDr. Petra Čermáka, který byl osobně přítomen. Výtěžek z tohoto prodeje putuje na potřeby dětského oddělení Slezské nemocnice v Opavě. Celková částka se vyšplhala k 10 000,- Kč .

Nejlepším brankářem turnaje byl zvolen gólman Slovanu Bratislava Daniel Gramblička, nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Jan Jandovský z pražské Sparty a nejlepším střelcem se stal olomoucký kanonýr Michal Hloušek.

Cenu náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. et Mgr. Lukáše Curyla za fair-play nakonec nezískal jednotlivec, ale soupeři se shodli, že si ji zaslouží celé družstvo ze slovenských Malacek.

Všechny ceny předávali náměstek hejtman Moravskoslezského kraje Mgr. et Mgr. Lukáš Curylo, starostka města Kravař Mgr. Monika Brzesková, majitel firmy FROS ZPS Ing. Tomáš Fládr , majitel firmy U+U Lukáš Urbanec a spisovatel PhDr. Petr Čermák.

Celkově bych tento ročník zhodnotil jako jeden z nejlepších. Rekordní počet diváků bych každý den odhadoval k sedmi stovkám. Vše klapalo jak mělo, počasí bylo sice tropické, ale kluci si s tím poradili. Buly Aréna poskytla všem aktérům velmi nadstandardní zázemí.

Chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří se podíleli na organizaci, rozhodčím, zapisovatelům, personálu Buly Arény, trenérům, rodičům, ambasadorům, hostům a hlavně všem sponzorům a partnerům, kteří se na této akci podíleli.“

„Závěrem bych chtěl poděkovat všem sponzorům a partnerům za významnou podporu. Doufám, že se jim turnaj líbil a zachovají nám přízeň i v příštím roce,“ dodal Andreas Drastík.

Šestý ročník turnaje se uskuteční ve dnech 25. – 26. srpna 2018.

5. ročník Moravskoslezského Cupu v číslech:

Celkem dětí: 200
Celkem trenérů: 40
Fanoušku, hostů, rodičů: každý den odhadem 700.

Fotogalerii naleznete na Facebooku či Rajčeti.

Celkové pořadí jednotlivých týmů:

1. AC Sparta Praha
2. ŠK Slovan Bratislava (Slovensko)
3. SK Sigma Olomouc
4. AS Trenčín (Slovensko)
5. FC Baník Ostrava
6. MFK Vítkovice
7. Bohemians 1905
8. Lurko (Maďarsko)
9. FK Senica (Slovensko)
10. MFK Skalica (Slovensko)
11. Zúglo (Maďarsko)
12. Sleza Wroclaw (Polsko)
13. FC Hradec Králové
14. KS Unia Raciborz (Polsko)
15. MFK Kravaře
16. Legia Warszawa (Polsko)
17. MŠK Žilina (Slovensko)
18. Domino Bratislava (Slovensko)
19. FC Hlučín
20. ČSFA Malacky (Slovensko)