8. ročník VISEGRAD CUPU 2020 – 8th year of VISEGRAD CUP 2020

29—30. 8. 2020 (Buly aréna Kravaře)

HLAVNÍ PARTNEŘI TURNAJE / MAIN PARTNERS OF THE TOURNAMENT / A TOURNAMENT FŐ PARTNEREI / GŁÓWNI PARTNERZY TURNIEJU

 

msk_logo

POPIS : jedná se již o 8. Ročník mezinárodního fotbalového turnaje Visegrad Cup 2020. Tento turnaj  bude pro děti ročníku narození 2011 a mladší. Celkem bude 20 družstev. Jak již bývá zvykem, tento turnaj bude mít i charitativní podtext, kdy budeme prodávat sportovní knihy a výtěžek jako každoročně poputuje na dětské oddělení Slezské nemocníce v Opavě. Jsme velice potěšení, že se nám povedlo zajistit podporu VISEGRÁDSKÉHO FONDU –  https://www.visegradfund.org/  a doufáme v podporu MORAVSKOSLAEZKÉHO KRAJE –  https://www.msk.cz/. Harmonogram a rozlosování turnaje zde uvedeme v průběhu srpna 2020.

DESCRIPTION: This is the 8th edition of the Visegrad Cup 2020 international football tournament. This tournament will be for children born 2011 and younger. There will be a total of 20 teams. As is customary, this tournament will also have a charity overtone, where we will sell sports books and the proceeds as every year will go to the children’s department of Silesian Hospital in Opava. We are very pleased that we have managed to secure the support of the VISEGRAD FUND – https://www.visegradfund.org/ and hope to support the Moravian-Silesian Region – https://www.msk.cz/. Schedule and schedule of the tournament will be presented here during August 2020.

LEÍRÁS: Ez a nyolcadik éves nemzetközi labdarúgó-bajnokság, a Visegrad Cup 2020. Ez a verseny a 2011-ben született és annál fiatalabb gyermekeknek szól. Összesen 20 csapat lesz. A szokás szerint ezen a versenyen jótékonysági felhang is lesz, ahol sportkönyveket fogunk eladni, és a bevételeket, mint minden évben, az opavai sziléziai kórház gyermekosztályába fogjuk juttatni. Nagyon örülünk annak, hogy sikerült megszereznünk a VISEGRAD ALAP támogatását – https://www.visegradfund.org/, és reméljük, hogy támogatni fogjuk a Morva-Szilézia régiót – https://www.msk.cz/. A verseny menetrendjét és ütemtervét itt fogják bemutatni 2020 augusztusában.

OPIS: Jest to 8. edycja międzynarodowego turnieju piłkarskiego Visegrad Cup 2020. Turniej będzie przeznaczony dla dzieci urodzonych w 2011 roku i młodszych. Będzie w sumie 20 drużyn. Jak zwykle, turniej ten będzie miał również charakter charytatywny, w którym będziemy sprzedawać książki sportowe, a dochody, jak co roku, będą przekazywane na oddział dziecięcy Szpitala Śląskiego w Opawie. Bardzo się cieszymy, że udało nam się zapewnić wsparcie FUNDUSZU VISEGRAD – https://www.visegradfund.org/ i mamy nadzieję wesprzeć Region Morawsko-Śląski – https://www.msk.cz/. Harmonogram i harmonogram turnieju zostaną przedstawione tutaj w sierpniu 2020 r.

Projekt je spolufinancován vládami České republiky,Maďarska, Polska a Slovenska prostřednictvím Visegrádských grantů z Mezinárodního Visegrádského fondu. Posláním fondu je postupovat vpřed nápady udržitelné regionální spolupráce ve střední Evropě.

Support statement:The project is co-financed by the Governments of Czechia,Hungary, Poland and Slovakia through Visegrad Grants fromInternational Visegrad Fund. The mission of the fund is to advanceideas for sustainable regional cooperation in Central Europe.

Támogatási nyilatkozat:A projektet a cseh kormány társfinanszírozza,Magyarország, Lengyelország és Szlovákia a Visegrad – ösztöndíjak útjánNemzetközi Visegrádi Alap. Az alap küldetése az előrelépésötletek a fenntartható regionális együttműködéshez Közép-Európában.

Deklaracja poparcia:Projekt jest współfinansowany przez rządy Czech,Węgry, Polska i Słowacja poprzez granty wyszehradzkie zMiędzynarodowy Fundusz Wyszehradzki. Misją funduszu jest postęppomysły na zrównoważoną współpracę regionalną w Europie Środkowej.

——————————————————————————————-

PARTNEŘI TURNAJE : na tomto fotbalovém turnaji se podílejí jako partneři, kteří koordinují účast družstev svých zemí na tomto turnaji.

PARTNERS OF THE TOURNAMENT: They participate in this football tournament as partners who coordinate the participation of their country teams in this tournament.

A TURNAMENT PARTNEREI: A labdarúgó-versenyen részt vesznek, mint partnerek, akik koordinálják országos csapataik részvételét a versenyen.

PARTNERZY TURNIEJU: Biorą udział w tym turnieju piłkarskim jako partnerzy, którzy koordynują udział swoich drużyn krajowych w tym turnieju.

POLSKO: KS Sleza Wroclaw – http://pilkanozna.slezawroclaw.pl/

MAĎARSKO: Lurko UFC – http://www.lurkoufc.hu/

SLOVENSKO:  (SDH Domino Bratislava – https://www.sdmdomino.sk/

————————————————————————————————-

Odkazy na sociální sítě Visegradského fondu / Links to the Visegrad fund’s social networks / Linkek az alap szociális hálóival / Linki do sieci społecznościowych funduszu:

Facebook

Twitter

YouTube

Instagram

Koordinátor projektu / Project Coordinator / Projektkoordinátor / Koordynator projektu:

Andreas Drastík  +420602584344 –  sksipasportopava@volny.cz

MORAVSKOSLEZSKÝ CUP 2018 ovládla Admira, stříbro bere Rohov, třetí je Trenčín

msk_cup2018_zakonceni

„Musím říct, že letošní ročník se řadí mezi ty nejpovedenější. Zápasy měly úroveň. Nerozhodil nás ani nepříjemný déšť,“ řekl jeden z hlavních organizátorů turnaje Andreas Drastík.

Konečné pořadí:

1. Admira Vídeň

2. Spartak Rohov

3. AS Trenčín

4. ŠK Slovan Bratislava

5. MFK Vítkovice

6. Sigma Olomouc

7. MŠK Žilina

8. FK Senica

9. Zúglo

10. Sleza Wroclaw

11. Lurko

12. MFK Kravaře

13. Slavoj Trebišov

14. Legia Warszawa

15. FC Baník Ostrava

16. FC Hlučín

17. Slavia Opava

18. MFK Skalica

19. KS Unia Raciborz

20. Domino Bratislava.

Fotogalerie ze soboty

Fotogalerie z neděle

Fotogalerie z finálového utkání

Fotogalerie ze slavnostního ukončení turnaje

6. ročník mezinárodního turnaje MORAVSKOSLEZSKÝ CUP 2018

Znovu se nám podařilo získat granty jak z Visegrádského fondu, tak z Moravskoslezského kraje. Opět máme také tři zahraniční partnery z Polska (KS Sleza Wroclaw), Slovenska (SDH Domino Bratislava) a Maďarska (Lurko UFC), kteří se s námi podílejí na organizaci tohoto tradičního fotbalového turnaje. Mimo tyto partnery dorazí i jedno družstvo z Rakouska. Celkem se našeho turnaje zúčastní 20 družstev z pěti zemí.

České týmy: Bohemians Praha 1905, Spartak Rohov, MFK Vítkovice, SK Sigma Olomouc, FC Hlučín, MFK Kravaře, FC Baník Ostrava.
Slovenské týmy: MŠK Žilina, MFK Skalica, AS Trenčín, Domino Bratislava, ŠK Slovan Bratislava, ČSFA Malacky, FK Senica.
Polské týmy: KS Unia Racibórz, Sleza Wroclaw, Legia Warszawa Soccer.
Maďarské týmy: Lurko UFC, BVSC Zuglo.
Rakouský tým: Admira Wacker Mödling.

Hlavní partneři

 

msk_logo

Plakát turnaje

Záštita

Diplom

Moravskoslezský Cup U9 se povedl, pátý ročník ovládla Sparta

5. ročník mezinárodního turnaje Moravskoslezský CUP U 9 pod záštitou náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. et Mgr. Lukáše Curyla a Mgr. Moniky Brzeskové se uskutečnil v kravařské Buly Aréně ve dnech 26. – 27. srpna 2017.

Zahájení proběhlo za účasti náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. Stanislava Folwarczného, místostarosty města Kravař Ing. Andreas Hahna a zástupce sponzora Metrostavu Ing. Marka Veselého.

Na malé fotbalisty čekal maratón 140 utkání. První den proběhly boje ve skupinách, každé družstvo odehrálo 9 utkání po 15 minutách, do druhého dne se skupiny rozdělily na prvních pět z každé skupiny a opačně, kde každý hrál 5 utkání po 20 minutách.

Ambasadory turnaje byli jako každý rok Alois Hadamczik, Zdeněk Pospěch, Libor Kozák a Jan Nezmar.

Na samotné ukončení se dostavil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. et Mgr. Lukáš Curylo, který zahájil spolu se starostkou Kravař Monikou Brzeskovou a organizátorem Andreasem Drastíkem utkání mezi pražskou Spartou a Sigmou Olomouc.

Komentář hlavního organizátora akce Andrease Drastíka:

„Jsem velice rád, že se tento turnaj obešel bez vážnějšího zranění, děti se vypořádaly na jedničku s extrémními teplotami. V průběhu celého turnaje jsme měli nachystáno ovoce, pitný režim, jídlo a pro zpestření turnaje X-box hry společnosti Silesian Gaming Team, atrakce od společnosti E.ON a běžecký pás firmy inSPORTline.

V průběhu turnaje jsme prodávali voňavé visačky a sportovní knihy od PhDr. Petra Čermáka, který byl osobně přítomen. Výtěžek z tohoto prodeje putuje na potřeby dětského oddělení Slezské nemocnice v Opavě. Celková částka se vyšplhala k 10 000,- Kč .

Nejlepším brankářem turnaje byl zvolen gólman Slovanu Bratislava Daniel Gramblička, nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Jan Jandovský z pražské Sparty a nejlepším střelcem se stal olomoucký kanonýr Michal Hloušek.

Cenu náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. et Mgr. Lukáše Curyla za fair-play nakonec nezískal jednotlivec, ale soupeři se shodli, že si ji zaslouží celé družstvo ze slovenských Malacek.

Všechny ceny předávali náměstek hejtman Moravskoslezského kraje Mgr. et Mgr. Lukáš Curylo, starostka města Kravař Mgr. Monika Brzesková, majitel firmy FROS ZPS Ing. Tomáš Fládr , majitel firmy U+U Lukáš Urbanec a spisovatel PhDr. Petr Čermák.

Celkově bych tento ročník zhodnotil jako jeden z nejlepších. Rekordní počet diváků bych každý den odhadoval k sedmi stovkám. Vše klapalo jak mělo, počasí bylo sice tropické, ale kluci si s tím poradili. Buly Aréna poskytla všem aktérům velmi nadstandardní zázemí.

Chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří se podíleli na organizaci, rozhodčím, zapisovatelům, personálu Buly Arény, trenérům, rodičům, ambasadorům, hostům a hlavně všem sponzorům a partnerům, kteří se na této akci podíleli.“

„Závěrem bych chtěl poděkovat všem sponzorům a partnerům za významnou podporu. Doufám, že se jim turnaj líbil a zachovají nám přízeň i v příštím roce,“ dodal Andreas Drastík.

Šestý ročník turnaje se uskuteční ve dnech 25. – 26. srpna 2018.

5. ročník Moravskoslezského Cupu v číslech:

Celkem dětí: 200
Celkem trenérů: 40
Fanoušku, hostů, rodičů: každý den odhadem 700.

Fotogalerii naleznete na Facebooku či Rajčeti.

Celkové pořadí jednotlivých týmů:

1. AC Sparta Praha
2. ŠK Slovan Bratislava (Slovensko)
3. SK Sigma Olomouc
4. AS Trenčín (Slovensko)
5. FC Baník Ostrava
6. MFK Vítkovice
7. Bohemians 1905
8. Lurko (Maďarsko)
9. FK Senica (Slovensko)
10. MFK Skalica (Slovensko)
11. Zúglo (Maďarsko)
12. Sleza Wroclaw (Polsko)
13. FC Hradec Králové
14. KS Unia Raciborz (Polsko)
15. MFK Kravaře
16. Legia Warszawa (Polsko)
17. MŠK Žilina (Slovensko)
18. Domino Bratislava (Slovensko)
19. FC Hlučín
20. ČSFA Malacky (Slovensko)