6. ročník Moravskoslezského Cupu: Hodnocení a poděkování

6. ročník mezinárodního turnaje Moravskoslezský CUP 2018, pod záštitou náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. et. Mgr. Lukáše Curyla a Mgr. Moniky Brzeskové, který proběhl v Kravařské Buly aréně 24.8. – 25. 8. 2019.

Zahájení proběhlo za účasti Československé fotbalové legendy Antonína Panenky, radního SM Opavy Jana Štěrby a zastupitele SM Opavy Bc. René Černohorského. Na malé fotbalisty čekal maratón 140 utkání. První den proběhly boje ve skupinách. Každé družstvo odehrálo 9 utkání po 15 minutách. Druhý den se skupiny rozdělily na prvních pět z každé a opačně, kde potom každý hrál 5 utkání po 20 minutách. Ambasadoři turnaje byli Antonín Panenka, Alois Hadamczik, Zdeněk Pospěch, Libor Kozák a Jan Nezmar.

Nejlepší brankář turnaje – brankář Doktor Dominik – AS Trenčín – cena Zdeňka Pospěcha.
Nejlepší hráč turnaje – hráč Tomáš Hašler – AC Sparta Praha – Cena Antonína Panenky
Nejlepší střelec turnaje – hráč Jakub Karasinski – Zaglebie Lubin – cena Libora Kozáka
Cenu Aloise Hadamczika – nakonec získala dívka – Alena Gemelová z Vítkovic.

Všechny ceny předávali náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. Et Mgr. Lukáš Curylo s radním SM Opavy Janem Šterbou.

Jsem velice rád, že se tato akce obešla bez vážnějšího zranění, děti se s celým turnajovým průběhem vypořádaly na jedničku. Jako host dorazil také Český reprezentant Zdeněk Pospěch, který objevoval budoucí talenty. V průběhu celého turnaje bylo nachystáno ovoce, pitný režim a jídlo.

Jako tradičně byly prodávány sportovní knihy od PhDr. Petra Čermáka, který je osobně podepisoval. Výtěžek z tohoto prodeje putuje do Slezské nemocnice v Opavě na dětské oddělení, částka se vyšplhala k 10 000,- Kč

Celkově bych tento ročník zhodnotil jako jeden z nejlepších. Rekordní počet diváků bych odhadoval každý den kolem 800. Vše klapalo jak mělo, děti se výborně vypořádaly s velkým vedrem . Zázemí Buly arény je pro všechny aktéry velice nadstandardní.

Chtěl bych poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci, rozhodčím, zapisovatelům, personálu Buly arény, trenérům, rodičům , ambasadorům , hostům a hlavně všem sponzorům – partnerům, kteří se na této akci podíleli a doufáme, že nám zachovají přízeň i v dalších ročnících.

Celkem dětí: 220
Celkem trenérů: 40
Fanoušků, hostů, rodičů – cca odhadem každý den 800

Osmý ročník se uskuteční 22. 8. – 23. 8. 2020, nejspíše pro kategorii 2011.

Umíštění:
1- AS Trenčín -Slovensko
2- Zaglebie Lubin – Polsko
3- AC Sparta Praha
4- FC Baník Ostrava
5- Sleza Wroclaw- Polsko
6- MŠK Žilina – Slovensko
7- Luvcheta Sofia – Bulharsko
8- ČSFA Malacky – Slovensko
9- Sigma Olomouc
10- MŠK Lipstovský Mikuláš
11- MFK Kravaře
12-APMT Polska – Polsko
13- ŠK Slovan Bratislava – Slovensko
14- FC Dolní Benešov
15- Fastav Zlín
16- MFK Skalica – Slovensko
17- MFK Vítkovice
18- KS Unia Raciborz – Polsko
19- FC Hlučín
20- FK Slávia Opava